MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Aktualności

12.10.2018

Znamy laureatów konkursu "Rolnik Lubelszczyzny 2018"

W sobotę 6 października 2018 roku, podczas Targów Sadowniczych Best Berries, odbyło się wręczenie nagród w siódmej edycji konkursu „Rolnik Lubelszczyzny 2018” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i Targi Lublin. Nagrody przyznano w czterech kategoriach. 


W kategorii „Produkcja zwierzęca” pierwsze miejsce zajęli Grażyna i Jarosław Krasnodębscy z Zalesia (gmina Łuków), drugie – Agnieszka i Tomasz Pietrzak z Radoryża Kościelnego (gmina Krzywda), trzecie – Przemysław Duda z Chrząchowa (gmina Końskowola). Wyróżnienia przyznano Kamilowi Chęć z Poniatówki (gmina Leśniowice) oraz Tomaszowi Jońskiemu ze Śniadówki (gmina Baranów).


W kategorii „Produkcja roślinna” pierwsze miejsce zajął Arkadiusz Drabko z Plebanii Woli (gmina Dębowa Kłoda), drugie – Stanisław Jarmuł w Władysławina (gmina Żółkiewka), trzecie – Leszek Niewęgłowski z Dminina (gmina Łuków), a wyróżnienie otrzymali Konrad Piróg z Bzitego (gmina Krasnystaw) oraz Stefan Wilkołazki z Iżyc (gmina Strzyżewice).


Najlepszym rolnikiem w produkcji ogrodniczej został Grzegorz Jurkowski z Ugorów (gmina Józefów nad Wisłą), drugie miejsce zajął Tomasz Rola z Polubicz Dworskich (gmina Wisznice), a trzecie – Zbigniew Moryc z Ludwinowa (gmina Borzechów).


W kategorii „Produkcja ekologiczna” pierwszą nagrodę otrzymali Urszula i Piotr Osik z Woli Skromowskiej (gmina Firlej) a drugą – Aneta Panasik z Korchowa Pierwszego (gmina Księżpol).


Zwycięzcom gratulujemy!

11.06.2018

Czekamy na zgłoszenia do konkursu "Rolnik Lubelszczyzny" 2018

Trwa siódma edycja konkursu „Rolnik Lubelszczyzny”, organizowana wspólnie przez Urząd Marszałkowski, Targi Lublin i Konwent Powiatów Województwa Lubelskiego. Projekt ma za zadanie wyróżnić najlepszych agrogospodarzy, którzy w Lubelskiem mieszkają i prowadzą działalność. W tym roku wybieramy najlepszych rolników w aż czterech kategoriach konkursowych! Zachęcamy do zgłaszania kandydatur do 6 lipca!


Kogo poszukujemy? Hodowców zwierząt, a także plantatorów, którzy osiągają wyróżniające wskaźniki produkcji, wdrażają innowacyjne rozwiązania i umiejętnie korzystają z funduszy unijnych. Nie bez znaczenia będą też dbałość o estetykę zagrody, osiągnięcia podczas branżowych wystaw i konkursów oraz działania na rzecz ochrony środowiska. Rolnicy mogą ubiegać się o tytuł w ramach następujących kategorii konkursowych: produkcja zwierzęca i (oddzielnie) roślinna, ogrodnictwo (warzywnictwo, sadownictwo, uprawa i hodowla roślin ozdobnych), a w tym roku także rolnictwo ekologiczne. Szczegółowy wykaz kryteriów znajduje się w regulaminie konkursu.


Wyboru zwycięzców dokona kapituła konkursowa złożona z przedstawicieli organizatorów oraz branżowych ekspertów. Jej członkowie będą też wizytować zgłoszone gospodarstwa, które przeszły weryfikację formalną. Laureatów tytułu poznamy podczas uroczystej gali 6 października w ramach Targów Sadowniczych Best Berries w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Targów Lublin S.A. w Lublinie. Będą tu na nich czekać statuetki i atrakcyjne nagrody rzeczowe.


Przypominamy, że rolnicy mogą zgłaszać się do konkursu sami. Swoich kandydatów mogą też typować i przesyłać zgłoszenia różne instytucje rolnicze, związki i zrzeszenia, jak również samorządy powiatowe i gminne, które serdecznie zapraszamy do współpracy!


Zgłoszenia należy przesyłać do 6 lipca (decyduje data stempla pocztowego) na adres:


Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
z dopiskiem„Rolnik Lubelszczyzny 2018”.


Dodatkowe informacje można uzyskać w Departamencie Rolnictwa i Środowiska UMWL: nr tel. (81) 47 81 326 oraz 44 16 802 oraz 44 16 568, e-mail: dris@lubelskie.pl.


 Regulamin konkursu

 Karta zgłoszeniowa

03.10.2017

Szósta edycja Konkursu

23.11.2016

Poznaj laureatów w Konkursie Rolnik Lubelszczyzny

Zwycięzców piątej edycji konkursu "Rolnik Lubelszczyzny" poznaliśmy we wtorek 22 listopada 2016 roku podczas targów VEGE FRUIT EXPO w Lublinie. Do konkursu zostało zgłoszonych 21 kandydatów, do ostatniego etapu przeszło 19 z nich. 

Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach. Pierwsze miejsce w kategorii ogrodniczej zdobyli Jolanta i Rafał Smykowie z Wincentowa (gmina Lubartów), drugie - Mateusz Pietroń z Terpentyny (gmina Dzierzkowice), trzecie - Krzysztof Ambryszewski z Zarzecza (gmina Puławy).
 

W kategorii roślinnej zwyciężył Tomasz Bogucki z Rogalina (gmina Horodło), drugie miejsce zajął Ryszard Golewski z Józefowa (gmina Piaski), trzecie - Grzegorz Krymski z Koroszczyna (gmina Terespol).

W kategorii zwierzęcej triumfował Piotr Owczarski z Dębowierzchów (gmina Trzebieszów) przed Beatą i Piotrem Kondrackimi z Górnego (gmina Milejów) i Jackiem Łaskim z Łuniewa (gmina Międzyrzec Podlaski).


Fundatorami nagród w konkursie są:

Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego 
Lubelska Izba Rolnicza
Agencja Rynku Rolnego 
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Lublinie
Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli
Więcej zdjęć <<<Galeria>>>

więcej >>
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6