MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

polski

Aktualności

11.06.2018

Czekamy na zgłoszenia do konkursu "Rolnik Lubelszczyzny" 2018

Trwa siódma edycja konkursu „Rolnik Lubelszczyzny”, organizowana wspólnie przez Urząd Marszałkowski, Targi Lublin i Konwent Powiatów Województwa Lubelskiego. Projekt ma za zadanie wyróżnić najlepszych agrogospodarzy, którzy w Lubelskiem mieszkają i prowadzą działalność. W tym roku wybieramy najlepszych rolników w aż czterech kategoriach konkursowych! Zachęcamy do zgłaszania kandydatur do 6 lipca!


Kogo poszukujemy? Hodowców zwierząt, a także plantatorów, którzy osiągają wyróżniające wskaźniki produkcji, wdrażają innowacyjne rozwiązania i umiejętnie korzystają z funduszy unijnych. Nie bez znaczenia będą też dbałość o estetykę zagrody, osiągnięcia podczas branżowych wystaw i konkursów oraz działania na rzecz ochrony środowiska. Rolnicy mogą ubiegać się o tytuł w ramach następujących kategorii konkursowych: produkcja zwierzęca i (oddzielnie) roślinna, ogrodnictwo (warzywnictwo, sadownictwo, uprawa i hodowla roślin ozdobnych), a w tym roku także rolnictwo ekologiczne. Szczegółowy wykaz kryteriów znajduje się w regulaminie konkursu.


Wyboru zwycięzców dokona kapituła konkursowa złożona z przedstawicieli organizatorów oraz branżowych ekspertów. Jej członkowie będą też wizytować zgłoszone gospodarstwa, które przeszły weryfikację formalną. Laureatów tytułu poznamy podczas uroczystej gali 6 października w ramach Targów Sadowniczych Best Berries w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Targów Lublin S.A. w Lublinie. Będą tu na nich czekać statuetki i atrakcyjne nagrody rzeczowe.


Przypominamy, że rolnicy mogą zgłaszać się do konkursu sami. Swoich kandydatów mogą też typować i przesyłać zgłoszenia różne instytucje rolnicze, związki i zrzeszenia, jak również samorządy powiatowe i gminne, które serdecznie zapraszamy do współpracy!


Zgłoszenia należy przesyłać do 6 lipca (decyduje data stempla pocztowego) na adres:


Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
z dopiskiem„Rolnik Lubelszczyzny 2018”.


Dodatkowe informacje można uzyskać w Departamencie Rolnictwa i Środowiska UMWL: nr tel. (81) 47 81 326 oraz 44 16 802 oraz 44 16 568, e-mail: dris@lubelskie.pl.


 Regulamin konkursu

 Karta zgłoszeniowa

03.10.2017

Szósta edycja Konkursu

23.11.2016

Poznaj laureatów w Konkursie Rolnik Lubelszczyzny

Zwycięzców piątej edycji konkursu "Rolnik Lubelszczyzny" poznaliśmy we wtorek 22 listopada 2016 roku podczas targów VEGE FRUIT EXPO w Lublinie. Do konkursu zostało zgłoszonych 21 kandydatów, do ostatniego etapu przeszło 19 z nich. 

Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach. Pierwsze miejsce w kategorii ogrodniczej zdobyli Jolanta i Rafał Smykowie z Wincentowa (gmina Lubartów), drugie - Mateusz Pietroń z Terpentyny (gmina Dzierzkowice), trzecie - Krzysztof Ambryszewski z Zarzecza (gmina Puławy).
 

W kategorii roślinnej zwyciężył Tomasz Bogucki z Rogalina (gmina Horodło), drugie miejsce zajął Ryszard Golewski z Józefowa (gmina Piaski), trzecie - Grzegorz Krymski z Koroszczyna (gmina Terespol).

W kategorii zwierzęcej triumfował Piotr Owczarski z Dębowierzchów (gmina Trzebieszów) przed Beatą i Piotrem Kondrackimi z Górnego (gmina Milejów) i Jackiem Łaskim z Łuniewa (gmina Międzyrzec Podlaski).


Fundatorami nagród w konkursie są:

Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego 
Lubelska Izba Rolnicza
Agencja Rynku Rolnego 
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Lublinie
Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli
Więcej zdjęć <<<Galeria>>>

więcej >>
22.09.16

21 pretendentów do tytułu "Rolnik Lubelszczynzy"

Pierwszy etap konkursu "Rolnik Lubelszczyzny" dobiegł końca. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 21 Gospodarzy, którzy będą ubiegać się o tytuł najlepszego rolnika województwa. Zwycięzce poznamy 22 listopada br. podczas uroczystego otwarcia Targów sadowniczo-warzywniczych VEGE FRUIT EXPO oraz Targów Technologii i Innowacji w Małym Przetwórstwie Żywności INTEFO. 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6